



*OEM QUALITY* Cam Angle Sensor 3322050G02 for Suzuki Swift Jimny Baleno
BRAND NEW OEM Quality CAMSHAFT POSITION SENSOR TO SUIT VARIOUS SUZUKI
Package Includes:
1* CAMSHAFT POSITION SENSOR (3-PIN PLUG).
OEM# 33100-65D00, 91173944, 91175909, J5T23191
- [01/95 - 12/01] SUZUKI BALENO EG SY416 1.6L 4cyl G16B 73kW
- [01/96 - 12/01] SUZUKI BALENO EG SY416 1.6L 4cyl G16B 73kW
- [01/00 - 12/02] SUZUKI GRAND VITARA FT SQ416 1.6L 4cyl G16B 69kW
- [01/00 - 12/00] SUZUKI GRAND VITARA FT SQ416 1.6L 4cyl G16B 69kW
- [01/99 - 12/05] SUZUKI GRAND VITARA FT SQ416 1.6L 4cyl G16B 69kW
- [01/99 - 12/05] SUZUKI GRAND VITARA FT SQ420 2.0L 4cyl J20A 94kW
- [01/98 - 12/05] SUZUKI GRAND VITARA FT SQ420 2.0L 4cyl J20A 94kW
- [01/03 - 12/05] SUZUKI IGNIS FH RG415 1.5L 4cyl M15A 83kW
- [01/98 - 12/00] SUZUKI JIMNY FJ SN413 1.3L 4cyl G13BB 59kW
- [01/00 - 12/01] SUZUKI JIMNY FJ SN413 1.3L 4cyl G13BB 59kW
- [01/02 - 12/04] SUZUKI LIANA ER RH416 1.6L 4cyl M16A 76kW
- [01/01 - 12/04] SUZUKI LIANA ER RH416 1.6L 4cyl M16A 76kW
- [01/04 - 12/07] SUZUKI LIANA ER RH418 1.8L 4cyl M18A 92kW
- [01/05 - 12/10] SUZUKI SWIFT EZ RS415 1.5L 4cyl M15A 74kW
| Identification | |
|---|---|
| SKU | CSCA89 |
| Brand | Aftermarket OEM Replacement |
| Part Numbers | |
| Part Number | CSCA89 |
| Reference OEM Number | 3322050G02 |
| Other OEM Numbers | 33100-65D00, 91173944, 91175909, J5T23191 |
| Related Part Numbers | SC271, CAS-177, J5T23191 |
| Trade Part Numbers | 3322050G02, 1A02-18-230B |
| Product Specifics | |
| Product Type | SENSOR |
| Sensor Type | CAMSHAFT POSITION SENSOR |
| Number of pins | 3 -pin connector |
| Connector Shape | rectangular |
| Supplementary Article Info | without cable |
| Fitting Depth | 27 mm |
| Voltage | 12 V |
| Housing Colour | Black |
| Shipping & Dimensions | |
| Shipping Weight | 0.5000 kg |
| Shipping Width | 0.230 m |
| Shipping Height | 0.050 m |
| Shipping Length | 0.160 m |
| Other Details | |
| Note | CHECK IMAGES. CONFIRM WITH OEM NUMBER. |
Be The First To Review This Product!
Help other SENSORGAL LTD. users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.
BRAND NEW OEM Quality CAMSHAFT POSITION SENSOR TO SUIT VARIOUS SUZUKI
Package Includes:
1* CAMSHAFT POSITION SENSOR (3-PIN PLUG).
OEM# 33100-65D00, 91173944, 91175909, J5T23191
- [01/95 - 12/01] SUZUKI BALENO EG SY416 1.6L 4cyl G16B 73kW
- [01/96 - 12/01] SUZUKI BALENO EG SY416 1.6L 4cyl G16B 73kW
- [01/00 - 12/02] SUZUKI GRAND VITARA FT SQ416 1.6L 4cyl G16B 69kW
- [01/00 - 12/00] SUZUKI GRAND VITARA FT SQ416 1.6L 4cyl G16B 69kW
- [01/99 - 12/05] SUZUKI GRAND VITARA FT SQ416 1.6L 4cyl G16B 69kW
- [01/99 - 12/05] SUZUKI GRAND VITARA FT SQ420 2.0L 4cyl J20A 94kW
- [01/98 - 12/05] SUZUKI GRAND VITARA FT SQ420 2.0L 4cyl J20A 94kW
- [01/03 - 12/05] SUZUKI IGNIS FH RG415 1.5L 4cyl M15A 83kW
- [01/98 - 12/00] SUZUKI JIMNY FJ SN413 1.3L 4cyl G13BB 59kW
- [01/00 - 12/01] SUZUKI JIMNY FJ SN413 1.3L 4cyl G13BB 59kW
- [01/02 - 12/04] SUZUKI LIANA ER RH416 1.6L 4cyl M16A 76kW
- [01/01 - 12/04] SUZUKI LIANA ER RH416 1.6L 4cyl M16A 76kW
- [01/04 - 12/07] SUZUKI LIANA ER RH418 1.8L 4cyl M18A 92kW
- [01/05 - 12/10] SUZUKI SWIFT EZ RS415 1.5L 4cyl M15A 74kW
| Identification | |
|---|---|
| SKU | CSCA89 |
| Brand | Aftermarket OEM Replacement |
| Part Numbers | |
| Part Number | CSCA89 |
| Reference OEM Number | 3322050G02 |
| Other OEM Numbers | 33100-65D00, 91173944, 91175909, J5T23191 |
| Related Part Numbers | SC271, CAS-177, J5T23191 |
| Trade Part Numbers | 3322050G02, 1A02-18-230B |
| Shipping & Dimensions | |
| Shipping Weight | 0.5000 kg |
| Shipping Width | 0.230 m |
| Shipping Height | 0.050 m |
| Shipping Length | 0.160 m |
| Other Details | |
| Note | CHECK IMAGES. CONFIRM WITH OEM NUMBER. |
Be The First To Review This Product!
Help other SENSORGAL LTD. users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.