VSC100GEN 1514885 SUCTION CONTROL VALVE 6C1Q-9358-AB LR009837 1460A031
Part #: 1514885 OEM #: 1514885 SKU: VSC100
In Stock
SUITS:
Short Body Valve. Check Denso #294200-036#, 294200-016#, 294009-026#
OEM#
  • DENSO: DCRS300260
  • DT Spare Parts: 12.24228
  • NTY: ESCV-NS-000
  • VEMO: V22-11-0010
PACKAGE INCLUDES:
1 X OEM Quality FUEL RAIL SUCTION CONTROL VALVE. (2-PIN PLUG)
usually on the back of the fuel injection pump - Check Illustration for correct connector plug
  • [10/11 - 12/14] FORD TRANSIT VM TDCi 2.2L 4cyl CVRB/ CVRC/ CVRA 114kW
  • [01/12 - 12/14] FORD TRANSIT VM TD 2.2L 4cyl CYFA/ CYFB/ CYFC 92kW
  • [07/06 - 12/14] FORD TRANSIT VM TD 2.4L 4cyl H9FB Euro 4 103kW
  • [07/06 - 09/06] FORD TRANSIT VM TD 2.4L 4cyl H9FB Euro 4 103kW
  • [07/06 - 12/14] FORD TRANSIT VM TDCi 2.4L 4cyl H9FB Euro 4 103kW
  • [09/06 - 12/14] FORD TRANSIT VM TD 2.2L 4cyl QVFA Euro 4 81kW
  • [01/10 - 12/14] FORD TRANSIT VM TDCi 2.2L 4cyl SRFA/ SRFB/ SRFC/ SRFD/ SRFE 85kW
  • [03/08 - 06/12] HOLDEN COLORADO TFR85 TD 3.0L 4cyl 4JJ1-TC 120kW
  • [03/08 - 06/12] HOLDEN COLORADO TFS85 TD 3.0L 4cyl 4JJ1-TC 120kW
  • [01/07 - 10/08] HOLDEN RODEO TFR85 DiTD 3.0L 4cyl 4JJ1-TC 117kW
  • [01/07 - 10/08] HOLDEN RODEO TFS85 DiTD 3.0L 4cyl 4JJ1-TC 117kW
  • [01/07 - 05/09] ISUZU D-MAX TFR,TFS I D 3.0L 4cyl 4JJ1-TC Euro 4 120kW
  • [06/12 - 05/20] ISUZU D-MAX TFR,TFS II CRDi 3.0L 4cyl 4JJ1-TC Euro 4 130kW
  • [06/12 - 05/20] ISUZU D-MAX TFR85J II CRDi 3.0L 4cyl 4JJ1-TC Euro 4 130kW
  • [06/12 - 05/20] ISUZU D-MAX TFS85J II CRDi 3.0L 4cyl 4JJ1-TC Euro 4 130kW
  • [01/07 - 05/09] ISUZU D-MAX TFR85 I DiTD 3.0L 4cyl 4JJ1-TC/ 4JJ1E4C-L Euro 4 120kW
  • [01/07 - 05/09] ISUZU D-MAX TFS85 I DiTD 3.0L 4cyl 4JJ1-TC/ 4JJ1E4C-L Euro 4 120kW
  • [11/13 - 05/21] ISUZU MU-X UCS/UCR CRDi 3.0L 4cyl 4JJ1-TC/ 4JJ1-TCX Euro 4 130kW
  • [05/07 - 02/16] LAND ROVER DEFENDER L316 TD4 2.4L 4cyl DT244(PUMA) 90kW
  • [10/06 - 02/16] LAND ROVER DEFENDER L316 Td4 2.4L 4cyl DT244(PUMA) 90kW
  • [05/07 - 02/16] LAND ROVER DEFENDER L317 Td4 2.4L 4cyl DT244(PUMA) 90kW
  • [07/06 - 04/09] MAZDA 3 BK12 MZR-CD 2.0L 4cyl RF8G/ RF7J Euro 4 105kW
  • [07/06 - 04/09] MAZDA 3 BK14 MZR-CD 2.0L 4cyl RF8G/ RF7J Euro 4 105kW
  • [10/06 - 02/08] MAZDA 6 GG14 DI 2.0L 4cyl RF7J Euro 4 105kW
  • [10/06 - 02/08] MAZDA 6 GY19 DI 2.0L 4cyl RF7J Euro 4 105kW
  • [07/08 - 06/10] MITSUBISHI CHALLENGER KH4W II DI-D 2.5L 4cyl 4D56-HP 131kW
  • [04/00 - 10/06] MITSUBISHI PAJERO V68W,V78W III DI-D 3.2L 4cyl 4M41 Euro 3 121kW
  • [11/06 - 08/08] MITSUBISHI PAJERO V88W,V98W IV DI-D 3.2L 4cyl 4M41 Euro 3 118kW
  • [11/06 - 08/08] MITSUBISHI PAJERO V88W,V98W IV DI-D 3.2L 4cyl 4M41 Euro 3 125kW
  • [11/05 - 12/10] MITSUBISHI TRITON KA4T DI-D 2.5L 4cyl 4D56-HP 100kW
  • [09/09 - 12/10] MITSUBISHI TRITON KB4T DI-D 2.5L 4cyl 4D56-HP 131kW
  • [07/06 - 08/09] MITSUBISHI TRITON KB8T DI-D 3.2L 4cyl 4M41 Euro 3 118kW
  • [07/06 - 12/09] MITSUBISHI TRITON KB8T DI-D 3.2L 4cyl 4M41 Euro 3 118kW
  • [03/02 - 02/15] NISSAN NAVARA D22 dCi 2.5L 4cyl YD25DDTi 98kW
  • [02/02 - 02/15] NISSAN NAVARA D22 Di 2.5L 4cyl YD25DDTi 98kW
  • [02/02 - 02/15] NISSAN NAVARA D22 Di 2.5L 4cyl YD25DDTi/ YD25ETI 98kW
  • [07/08 - 04/15] NISSAN NAVARA D40 dCi 2.5L 4cyl YD25DDTi 106kW
  • [11/09 - 10/15] NISSAN NAVARA D40 dCi 2.5L 4cyl YD25DDTi 106kW
  • [05/10 - 04/15] NISSAN NAVARA D40 dCi 2.5L 4cyl YD25DDTi 120kW
  • [08/08 - 10/15] NISSAN NAVARA D40 dCi 2.5L 4cyl YD25DDTi 126kW
  • [01/07 - 10/15] NISSAN NAVARA D40 dCi 2.5L 4cyl YD25DDTi 126kW
  • [12/05 - 01/13] NISSAN NAVARA D40 dCi 2.5L 4cyl YD25DDTi 128kW
  • [05/10 - 04/15] NISSAN NAVARA D40T dCi 2.5L 4cyl YD25DDTi 140kW
  • [06/12 ON] NISSAN NV350 E26 dCi 2.5L 4cyl YD25DDTi 95kW
  • [07/05 - 10/13] NISSAN PATHFINDER R51 III dCi 2.5L 4cyl YD25DDTi 128kW
  • [08/10 - 12/13] NISSAN PATHFINDER R51 III dCi 2.5L 4cyl YD25DDTi 140kW
  • [09/08 - 04/13] SUBARU FORESTER SHD,SHH,SHN D 2.0L Flat4 EE20Z 108kW
  • [03/13 - 07/18] SUBARU FORESTER SJD D 2.0L Flat4 EE20Z 108kW
  • [09/09 - 01/15] SUBARU OUTBACK BRD D 2.0L Flat4 EE20Z 110kW
  • [10/14 - 11/20] SUBARU OUTBACK BSD D 2.0L Flat4 EE20Z 110kW