




*OEM QUALITY* Camshaft Position Sensor 3322063J10 for Suzuki Grand Vitara JT 1.6L JB416
BRAND NEW OEM Quality CAMSHAFT POSITION SENSOR TO SUIT SUZUKI
Package Includes:
1* CAMSHAFT POSITION SENSOR (3-PIN PLUG).
OEM# 33220-63J10
- [01/00 - 12/18] SUZUKI JIMNY FJ SN413 1.3L 4cyl M13A 62kW
- [01/05 - 12/08] SUZUKI GRAND VITARA JT JB416 1.6L 4cyl M16A 73kW
- [01/02 - 12/04] SUZUKI LIANA ER RH416 1.6L 4cyl M16A 76kW
- [01/01 - 12/04] SUZUKI LIANA ER RH416 1.6L 4cyl M16A 76kW
- [01/04 - 12/07] SUZUKI LIANA ER RH418 1.8L 4cyl M18A 92kW
- [01/06 - 12/10] SUZUKI SWIFT EZ RS416 1.6L 4cyl M16A 92kW
- [01/12 - 12/17] SUZUKI SWIFT FZ 1.6L 4cyl M16A 100kW
- [01/05 - 12/10] SUZUKI SWIFT EZ RS415 1.5L 4cyl M15A 74kW
| Identification | |
|---|---|
| SKU | CSCA388-1 |
| Barcode # | 8435050643181 |
| Brand | Aftermarket OEM Replacement |
| Part Numbers | |
| Part Number | 3322063J10 |
| Reference OEM Number | 3322063J10 |
| Other OEM Numbers | 33220-63J10, 33220-63J10-000 |
| Related Part Numbers | CHN3-A092, ADK87206, V64-72-0039 |
| Product Specifics | |
| Product Type | SENSOR |
| Sensor Type | CAMSHAFT POSITION SENSOR |
| Number of pins | 3 -pin connector |
| Connector Shape | oval |
| Supplementary Article Info | without cable |
| Fitting Depth | 26.7 mm |
| Voltage | 12 V |
| Housing Colour | Black |
| Shipping & Dimensions | |
| Shipping Weight | 0.5000 kg |
| Shipping Width | 0.230 m |
| Shipping Height | 0.500 m |
| Shipping Length | 0.160 m |
| Other Details | |
| Note | CHECK IMAGES. CONFIRM WITH OEM NUMBER. |
Be The First To Review This Product!
Help other SENSORGAL LTD. users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.
BRAND NEW OEM Quality CAMSHAFT POSITION SENSOR TO SUIT SUZUKI
Package Includes:
1* CAMSHAFT POSITION SENSOR (3-PIN PLUG).
OEM# 33220-63J10
- [01/00 - 12/18] SUZUKI JIMNY FJ SN413 1.3L 4cyl M13A 62kW
- [01/05 - 12/08] SUZUKI GRAND VITARA JT JB416 1.6L 4cyl M16A 73kW
- [01/02 - 12/04] SUZUKI LIANA ER RH416 1.6L 4cyl M16A 76kW
- [01/01 - 12/04] SUZUKI LIANA ER RH416 1.6L 4cyl M16A 76kW
- [01/04 - 12/07] SUZUKI LIANA ER RH418 1.8L 4cyl M18A 92kW
- [01/06 - 12/10] SUZUKI SWIFT EZ RS416 1.6L 4cyl M16A 92kW
- [01/12 - 12/17] SUZUKI SWIFT FZ 1.6L 4cyl M16A 100kW
- [01/05 - 12/10] SUZUKI SWIFT EZ RS415 1.5L 4cyl M15A 74kW
| Identification | |
|---|---|
| SKU | CSCA388-1 |
| Barcode # | 8435050643181 |
| Brand | Aftermarket OEM Replacement |
| Part Numbers | |
| Part Number | 3322063J10 |
| Reference OEM Number | 3322063J10 |
| Other OEM Numbers | 33220-63J10, 33220-63J10-000 |
| Related Part Numbers | CHN3-A092, ADK87206, V64-72-0039 |
| Shipping & Dimensions | |
| Shipping Weight | 0.5000 kg |
| Shipping Width | 0.230 m |
| Shipping Height | 0.500 m |
| Shipping Length | 0.160 m |
| Other Details | |
| Note | CHECK IMAGES. CONFIRM WITH OEM NUMBER. |
Be The First To Review This Product!
Help other SENSORGAL LTD. users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.