




*OEM QUALITY* CAMSHAFT SENSOR FOR MITSUBISHI TRITON MQ MR 2.4L 4G64 2014 -ON
BRAND NEW OEM Quality CAMSHAFT POSITION SENSOR TO SUIT MITSUBISHI
Package Includes:
1* CAMSHAFT POSITION SENSOR (3-PIN PLUG).
OEM# MR478768, MR578768
- MITSUBISHI ASX (GA_W_, XA, XB, XC, XD) 1.8 DI-D 4WD (GA6W) 06.2010- 110kw SUV
- MITSUBISHI ASX (GA_W_, XA, XB, XC, XD) 2.2 DI-D 4WD (GA8W) 04.2013- 110kw SUV
- MITSUBISHI COLT VI (Z3_A, Z2_A, RG) 1.5 (Z27) 09.2004-02.2006 72kw Hatchback
- MITSUBISHI COLT VI (Z3_A, Z2_A, RG) 1.5 Ralliart (Z23) 09.2006-06.2012 113kw Hatchback
- MITSUBISHI COLT VI Convertible (RG) 1.5 Turbo (Z37A) 05.2006-07.2009 110kw Convertible
- MITSUBISHI DELICA D5 (CV_W) 2.2 DI-D 4WD (CV1W) 03.2013- 109kw MPV
- MITSUBISHI GRANDIS (NA_W, BA) 2.4 MIVEC (NA4W) 04.2004-12.2011 121kw MPV
- MITSUBISHI OUTLANDER III Wagon (GG_W, GF_W, ZJ, ZL, ZK) 2.2 DI-D 4WD (GF6W) 08.2012- 110kw SUV
- MITSUBISHI TRITON Pickup (KA_T, ML, MN, KB_T) 3.5 (KA9T) 07.2006-12.2011 135kw Pickup
- MITSUBISHI TRITON Pickup (KA_T, ML, MN, KB_T) 3.5 4WD (KB9T) 07.2006-12.2010 135kw Pickup
- MITSUBISHI TRITON Pickup (KJ_, MQ, KK_, KL_, MR) 2.4 (KK4T) 11.2014- 94kw Pickup
- MITSUBISHI TRITON Platform/Chassis (MN, ML, KA_T, KB_T) 3.5 i 4WD (KB9T) 07.2006-12.2009 135kw Platform/Chassis
| Identification | |
|---|---|
| SKU | V37720100 |
| Barcode # | 5050063244786 |
| Brand | Aftermarket OEM Replacement |
| Part Numbers | |
| Part Number | MR578768 |
| Reference OEM Number | MR578768 |
| Other OEM Numbers | MR578768 |
| Related Part Numbers | ADC47221 |
| Product Specifics | |
| Product Type | SENSOR |
| Sensor Type | CAMSHAFT POSITION SENSOR |
| Number of pins | 3 -pin connector |
| Connector Shape | oval |
| Supplementary Article Info | without cable |
| Fitting Depth | 26.7 mm |
| Voltage | 12 V |
| Housing Colour | Black |
| Shipping & Dimensions | |
| Shipping Weight | 0.5000 kg |
| Shipping Width | 0.230 m |
| Shipping Height | 0.500 m |
| Shipping Length | 0.160 m |
| Other Details | |
| Note | CHECK IMAGES. CONFIRM WITH OEM NUMBER. |
Be The First To Review This Product!
Help other SENSORGAL LTD. users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.
BRAND NEW OEM Quality CAMSHAFT POSITION SENSOR TO SUIT MITSUBISHI
Package Includes:
1* CAMSHAFT POSITION SENSOR (3-PIN PLUG).
OEM# MR478768, MR578768
- MITSUBISHI ASX (GA_W_, XA, XB, XC, XD) 1.8 DI-D 4WD (GA6W) 06.2010- 110kw SUV
- MITSUBISHI ASX (GA_W_, XA, XB, XC, XD) 2.2 DI-D 4WD (GA8W) 04.2013- 110kw SUV
- MITSUBISHI COLT VI (Z3_A, Z2_A, RG) 1.5 (Z27) 09.2004-02.2006 72kw Hatchback
- MITSUBISHI COLT VI (Z3_A, Z2_A, RG) 1.5 Ralliart (Z23) 09.2006-06.2012 113kw Hatchback
- MITSUBISHI COLT VI Convertible (RG) 1.5 Turbo (Z37A) 05.2006-07.2009 110kw Convertible
- MITSUBISHI DELICA D5 (CV_W) 2.2 DI-D 4WD (CV1W) 03.2013- 109kw MPV
- MITSUBISHI GRANDIS (NA_W, BA) 2.4 MIVEC (NA4W) 04.2004-12.2011 121kw MPV
- MITSUBISHI OUTLANDER III Wagon (GG_W, GF_W, ZJ, ZL, ZK) 2.2 DI-D 4WD (GF6W) 08.2012- 110kw SUV
- MITSUBISHI TRITON Pickup (KA_T, ML, MN, KB_T) 3.5 (KA9T) 07.2006-12.2011 135kw Pickup
- MITSUBISHI TRITON Pickup (KA_T, ML, MN, KB_T) 3.5 4WD (KB9T) 07.2006-12.2010 135kw Pickup
- MITSUBISHI TRITON Pickup (KJ_, MQ, KK_, KL_, MR) 2.4 (KK4T) 11.2014- 94kw Pickup
- MITSUBISHI TRITON Platform/Chassis (MN, ML, KA_T, KB_T) 3.5 i 4WD (KB9T) 07.2006-12.2009 135kw Platform/Chassis
| Identification | |
|---|---|
| SKU | V37720100 |
| Barcode # | 5050063244786 |
| Brand | Aftermarket OEM Replacement |
| Part Numbers | |
| Part Number | MR578768 |
| Reference OEM Number | MR578768 |
| Other OEM Numbers | MR578768 |
| Related Part Numbers | ADC47221 |
| Shipping & Dimensions | |
| Shipping Weight | 0.5000 kg |
| Shipping Width | 0.230 m |
| Shipping Height | 0.500 m |
| Shipping Length | 0.160 m |
| Other Details | |
| Note | CHECK IMAGES. CONFIRM WITH OEM NUMBER. |
Be The First To Review This Product!
Help other SENSORGAL LTD. users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.